• Český rekord - 72 hodin non-stop

• píšou o nás ...
  • Sponzoři
    Mistrovství české republiky ve squashi 2008 – junioři

Ve dnech 8.2. – 10.2. proběhlo v Praze mistrovství české republiky juniorů ve squashi. V kategorii B13 (chlapci do 13-ti let) podbořanskou squash školu reprezentoval Filip Richtárech. Turnaj probíhal systémem pavouka, do kterého byli nasazeni 4 nejlepší hráči z republiky a dalších 12 bylo losováno. Los nám nebyl příliš nakloněn, v prvním kole jsme hráli se současným 7. hráčem, v druhém kole na vítěze prvního zápasu čekala současná jednička v této věkové kategorii, Jan Ryba.

Na první zápas, který probíhal v pátek okolo 13:00 se Filip velmi dobře připravil. Přestože stávající bilance vzájemných zápasů nahrávala jeho soupeři (2:1), Filip začal velmi aktivně a první set vyhrál s jasnou převahou 9:1. V druhém setu Filip polevil a prohrával až 1:8. Dokázal však zmobilizovat síly a set vyhrát 10:8!. Třetí set byl opět v jasné režii Filipa 9:0. Pátek jsme tedy zahájili vítězně 3:0.

V pátek nás morálně, i trenérskými radami podpořila Olinka. Díky

Jak bylo již řečeno, v sobotu nás čekal druhý zápas a s ním i těžký oříšek v podání Jana Ryby. Prvních 10 min prvního setu hrál Filip vyrovnanou partii a přetahovali se s Honzou o míček a podání. Filip jakoby se zalekl možnosti hrát vyrovnanou partii, začal zbytečně bránit a to byla voda na mlýn zkušeného Honzy. V poměrně krátkém zápase jsme prohráli 0:3 a bylo jasné, že ve zbývajících dvou zápasech budeme hrát o 5.-8. místo.
    Jan Ryba a Filip Richtárech po druhém zápase. Zase kamarádi .. ;-)

Třetí zápas proběhl v sobotu v podvečer. Na obou hráčích byla již poměrně výrazně znát únava z celodenního dlouhého čekání. Chyby a nepřesnosti na obou stranách znamenali rychlý průběh zápasu, který Filip opět jednoznačně rozhodl ve svůj prospěch. Filip v třetím zápase vyhrál 3:0.

V sobotu přijeli Filipa povzbudit i trenéři – Martin a Marcel.

Protože Filip do posledního nedělního zápasu již nenastoupil, nemohl hrát o 5. místo a skončil na 6. místě. Toto umístění lze rozhodně považovat za osobní úspěch Filipa i podbořanského squashe. Gratulujeme!

Filip na MRJ 2008. Kluci si krátí čas mezi jednotlivými zápasy. Jak jinak, než squashem ;-)

Datum: 2008-02-20