Úvodní strana Turnaje Žebříček Aktuality Kontakt
Členství
 • podmínky členství

 • seznam členů
 • Squashová škola
 • squash školička

 • trenéři
 • III. Liga
  Amatérská liga
  Squasharéna
 • Poradenství

 • Reklamní plochy

 • Provozní řád

 • Testovací centrum
 • Fotogalerie
  Pravidla squashe
  Učebnice squashe
 • O squashi
 • Desatero squashe
  Odkazy
  Návštěvní kniha
  Rezervace
  Ceník
  Squashový maratón
 • Český rekord - 72 hodin non-stop

 • píšou o nás ...
 • Sponzoři
  Squash Camp 2007

  První prázdninový týden se na Kamencovém jezeře v Chomutově konalo soustředění s názvem SQUASH CAMP 2007, kterého se zúčastnily děti ve věku od osmi do patnácti let, jež navštěvují squashové školičky převážně v Podbořanech a Žatci.

  Po celý týden děti /rozdělené do několika skupin/  trénovaly na kurtech pod vedením certifikovaných trenérů squashe Marcela a Oliny, nebo v posilovně, na spinningu, relaxačních míčích a švihadlech v tělocvičně, kde na ně své nároky kladly trenérky Lenka s Janou. Týdenní tréninkový maratón vyvrcholil závěrečným turnajem, který v kategorii starších žáků vyhrál Tomáš Michal z Podbořan a v kategorii mladších žáků David Urbánek ze Žatce. Pro mnohé děti byl tento turnaj úplně prvním v jejich začínající /doufejme, že úspěšné/ squashové kariéře, a tak jim vzpomínky na něj zůstanou bez nadsázky na celý život.

  Jednotlivá odpoledne dětem zpestřovaly předem připravené zajímavé programy. K jedním z nich patřil na první pohled netradiční fotbal mezi chlapeckými a dívčími družstvy. Hra se postupem času zvrhla v opravdu vzrušující podívanou, kdy hráli najednou „všichni proti všem“. Poučeni fotbalovým zápasem přišli vedoucí s nápadem na beach volejbal, kde sestavili preventivně družstvo z dvanácti hráčů, aby byla jistota, že se do míče opravdu někdo trefí.

  K nejoblíbenějším odpoledním akcím patřily bezesporu ty, které souvisely s vodou. Ať už se jednalo o návštěvu chomutovského aqua centra, kde děti zkoušely různé adrenalinové skoky z můstku, relaxovaly v pohodlném whirpool bazénu nebo podnikaly útoky na dětskou skluzavku / která zejména ve starších ročnících nebývalou měrou oživila pocity raného mládí / nebo ať už šlo o skutečně vodní „pistolkovou“ bitvu, která začala nevinně jednou v podvečer a skončila nelítostným soubojem, kdy na účastnících bitvy nezůstala nit suchá.

  Probíhaly ale i „ušlechtilejší“ akce, například savování opravdu povedených nápaditých triček nebo velký golfový turnaj, ze kterého vyšel jako vítěz Lukáš Danda z Podbořan. Ani to, že se soustředění konalo uprostřed léta, neodradilo jeho účastníky od nazutí opravdových zimních bruslí, které s úspěchem vyzkoušeli na umělém povrchu. Při této příležitosti zdomácněla věta pronesená Terezkou :   „to bylo, když jsem ještě neuměla bruslit, asi před půl hodinou …“

  Ani večery nevybočovaly svým sportovním laděním z celkové atmosféry soustředění. Hrál se volejbal, přehazovaná, petanque, fotbal, ping-pong a nejrůznější pohybové hry. Protože počasí nebylo vždy úplně letní, došlo i na společenské hry v chatě. Z takové hry „Mašinka“ se určitě ještě dnes některým hráčům červenají tváře a na „Velké noční malování“ nezapomenou jistě nejen děti….

  Na dobrou noc vyprávěla trenérka Olga děvčatům „strastiplné, hrůzostrašné, srandovní, ale hlavně nenormální“ pohádky. Škoda, že je nemohli poslouchat také chlapci, protože tou dobou obvykle obíhali chatu kolem dokola /jako trest za nepořádek /.

  Vyvrcholením celého soustředění byl táborák, na který všichni přišli v módních krepových kreacích. Tady se celé soustředění slavnostně hodnotilo, předávaly se diplomy a různé odměny za proběhlé turnaje.

  Všichni se určitě už teď těší na SQUASH CAMP 2008. Doufejme, že účast bude stejně velká jako letos a že se s dětmi vrátí i tým vedoucích, kterým patří velký dík.. Janě za starostlivou péči o všechny, Lence za neustálý přísun smíchu, Olině za to, že nikoho nesnědla a v neposlední řadě Marcelovi za mužský dohled. Zapomenout nikdo do roka nemůže, vždyť si všichni kromě dobré nálady a spousty pěkných zážitků odvezli domů i krásná squashová trička na památku.

  ...fotogalerie

  © 2019 Squash Club - Podbořany Design & redakční systém: © 2019 Studio PRIMA Podbořany