• Český rekord - 72 hodin non-stop

• píšou o nás ...
  • Sponzoři
    Mistrovství české republiky ve squashi 2009 – junioři

Ve dnech 30.1. – 1.2. proběhlo v Brně mistrovství české republiky juniorů ve squashi. Turnaj se konal v krásné sportovní hale, atmosféra celého turnaje byla perfektní, k vidění byly velmi dobré výkony ve všech kategoriích. V kategorii B13 (chlapci do 13-ti let) podbořanskou squash školu reprezentoval Filip Richtárech. Turnaj probíhal systémem pavouka, do kterého byli nasazeni 4 nejlepší hráči z republiky (tedy i Filip) a dalších 12 bylo losováno. Los nám opět nebyl příliš nakloněn, neboť v druhém kole jsme měli hrát s Filipovo velkým ryvalem Patrikem Pelechem.

Filip zatím vždy Patrika porazil (většinou 3:2), o to víc se dalo čekat, že Patrik bude chtít porážku
    konečně vrátit.

První zápas, který probíhal v pátek ve 13:30 byl v Jasné režii Filipa. Od začátku hrál Filip odpovědně dozadu a jednoznačně zvítězil 3:0.

Jak bylo již napsáno, v sobotu nás čekal druhý, velmi těžký zápas s Patrikem Pelechem. Oba aktéři nastoupili velmi nervózně, ale Filip dělal méně chyb a poměrně snadno zvítězil 11:4. Měla to být psychická výhoda Filipa, nic méně, opak byl pravdou. Patrik začal hrát rychleji, zpřesnil hru, Filip začal vymýšlet, přestal hrát squash, který umí. Většinu balónů si kazil sám unáhlenými kraťasy, boasty, nepřesnými a příliš často hranými crossy. Druhý set byl ještě natěsno 10:12, bohužel třetí a čtvrtý set byla již marná snaha oběhat to, co se špatně zahrálo. Filip prohrál 1:3 a byla to prohra velmi trpká. Bylo jasné, že budeme hrát stejně jako v loňském roce o 5.-8. místo.

Třetí zápas proběhl v sobotu v podvečer. Stejně jako v pátečním zápase nenechal Filip nic náhodě a jednoznačně zvítězil 3:0. Protože Domik Dubský, Filipovo soupeř o 5.-6. místo do posledního nedělního zápasu již nenastoupil,

skončil Filip celkově na pěkném 5. místě.

Toto umístění lze rozhodně považovat za úspěch a věříme, že příště to bude zase o kousek lepší. Gratulujeme!

Datum: 2009-02-05